Cart 0

Alacak Tahsili

Vadesi geçmiş alacakların tahsili işletmeler için zorluklara yol açabilir. Her ülkenin kendi yasal düzenlemeleri gereği alacak uyuşmazlıklarında uygulanacak hukuk kuralları ve izlenecek prosedür farklılıklar göstermektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren işletmelere yardımcı olmak için, eLFi International, alacakların hızlı ve güvenilir bir şekilde tahsilini sağlayacak  profesyonel kadroya sahiptir.

Türkiye’de alacak tahsilat süreci, Benelux bölgesinden büyük ölçüde farklıdır ve düzenlemeler ve kültürle ilgili önemli miktarda bilgi birikimine ihtiyaç duymaktadır. Her iki bölgedeki varlığımız, işletmelere alacakları için sulh yoluyla çözüm bulabilmek için güvenilir bir ortak olmamızı sağlar. Sulh yoluyla alacağı tahsil çabalarımız sonuçsuz kalırsa, gecikmeksizin yasal işlemlere başlar ve yasal merciler önünde avukatlarımızla alacağınızı tahsil etmek üzere sizi temsil ederiz.

Ücretlendirme

eLFi International, müvekkillerine karşı şeffaf bir anlayışla hizmetlerini sunmaktadır. Şeffaf hizmetler demek; Tahsilat masrafları, idari masraflar, gizli maliyetler ve kayıt / abonelik masraflarının olmamasıdır. İşi başarı-ücret esasına göre gerçekleştiriyoruz, bu da borç tahsil edilinceye kadar hiçbir ücretlendirme olmadığı anlamına geliyor, tahsilat gerçekleştiğinde ise standart oranlar alacak tutarına bağlı olarak yüzde 10 ile 15 arasında değişmektedir. Müvekkillerimizi alacaklarını tahsil etmek için yapılmış olan gelişmeler hakkında bilgilendirmek için her 15 günde bir rapor verilmektedir.